Forum Obserwatora III Strona Główna Forum Obserwatora III
Tu powinien być tekst o profilu forum. Ale go nie bedzie. Profil jest zbyt duzy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Watcher
2013-06-05, 18:32
Moje ogry :)

Jak ich oceniasz?
1
12%
 12%  [ 1 ]
2
12%
 12%  [ 1 ]
3
12%
 12%  [ 1 ]
4
37%
 37%  [ 3 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
6
25%
 25%  [ 2 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-17, 16:03   Moje ogry :)

Oto moi brutale, dopiero zacz??em zbiera? Ogry, wi?c jest ich niewielu ;) Zawsze lubi? co? tam pozmienia? w figurce, tak wi?c czempion Irongutsów ma przestawione ramiona (cz??? musia?em dorobi?) i orcz? zdobycz w ?apie, a Tyran jest mocno pozmieniany (jak znajd? to zamieszcz? zdj?cie niepomalowanej figurki, polepionej green stuffem, plastikwymi cz??ciami i ?a?cuszkiem ;)

EDIT: Figurki w przemalowaniu, pojawi? si? w dalszych postach
_________________
Me smash, you die!
Ostatnio zmieniony przez Mate 2007-03-22, 03:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jacoleko 
Wielki Ascendent



Armia WH40k:
orki tyranidzi

War of the Ring:
The Misty Mountains

Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7694
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-03-17, 21:33   
   Baretki: zalozyciel


No nie powiem bardzo ?adne. Skóra mi si? podoba, bo mniej wi?cej o taka sama chodzi mi u moich Ogrów. Cz??ci metalowe te? niczego sobie, cho? mog?e? troch? bardziej „pordzewie?” bro? Tyranta (za nowa jest :-P ). Chodzi mi o przep?ukanie br?zem i jeszcze raz delikatnie poprawi? metalikiem.
Ca?o?? figurek robi dobre wra?enie, cho? nie ma to jak obejrze? figurki na ?ywo.
W sumie zapraszam na warsztaty w najbli?sz? sobot? do CHDK-u o ile masz mo?liwo?ci przybycia.
 
  Klub: battleground
 
Watcher 
Hammer of Thor


Armia WH40k:
Ulthwe SpaceWolves Malice

Armia WFB:
Bretonnia Imperium

War of the Ring:
Isengard Rohan

Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16825
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-03-17, 22:15   
   Baretki: zalozyciel


Naprawd? ?adne ogry, ale:
- skóra jest imho zbyt "bia?a", zbyt czysta jak na te brutalne stwory
- przej?cia kolorów na k?ach wystaj?cych z os?ony brzucha jednego z ogrów s? zbyt "brutalne".
St?d 4-
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-17, 22:20   

Watcher napisał/a:
skóra jest imho zbyt "bia?a", zbyt czysta jak na te brutalne stwory


Có?, moje ogry lubi? naciera? si? przed bitw? ?niegiem, st?d nieco ja?niejszy kolor skóry (to element klimatu mojej ogrzej armii, nie tylko "namacalny" w podstawkach, ale i w?a?nie w kolorze skóry ;)
_________________
Me smash, you die!
 
 
jacoleko 
Wielki Ascendent



Armia WH40k:
orki tyranidzi

War of the Ring:
The Misty Mountains

Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7694
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-03-17, 22:24   
   Baretki: zalozyciel


Watcher napisał/a:
- skóra jest imho zbyt "bia?a", zbyt czysta jak na te brutalne stwory

Oj to jak zobaczysz moje Tyranta to u niego to dopiero jest bia?a skóra :lol: , cho? przej?cia od ciemnej do jasnej s? ?agodne.
 
  Klub: battleground
 
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-17, 23:33   

Swoj? drog? kto powiedzia?, ?e ogrza skórka musi by? tak ciemna, jak na figurkach 'Eavy Metal teamu? Je?eli chodzi o klimat, to moim zdaniem, mieszkaj?ce na zimnej generalnie pó?nocy ogry powinny mie? raczej jasn? karnacj?, wpadaj?c? w biel (przystosowanie do klimatu), lub je?eli chodzi o wzorowanie si? na ludach mongolskich - bardziej ?ó?taw?.
_________________
Me smash, you die!
 
 
Gazza 
Arcymag


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 3777
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-03-18, 11:29   

W kupie i z pewnej odleg?o?ci mog? prezentowa? si? ca?kiem .... tabletopowo. I nie inaczej jest z bliska (na bli?szych uj?ciach).
Z ra??cych spraw: metale (drybrush mo?e i daje efekt na kolczudze, ale te pozosta?e po?acie a? prosz? si? o lepsze malowanie), skóra (o ile jej ostateczny odcie? mo?e i jest s?uszny, to praktycznie zerowe cieniowanie i brak finalnego blinku troch? ssie; ciemne bruzdy na plecach przemilcz?), wspomniane wcze?niej rogi (ta "t?cza" prosi si? o jakie? konkretne wyg?adzenie), plamy krwi (polecam mocniejsze rozrzedzanie farb i stosowanie wi?kszej ilo?ci warstw - efekty przyjd? same).
Ogólna schludno??, jednolito?? i wyko?czenie podstawek (te szare elementy przyda?oby si? zwashowa? jakimi? kolorkami) sprawiaj? pozytywne wra?enie.
Tabletop, któremu zabrak?o kilku mniej lub bardziej istotnych tricków.
3+.
 
  Klub: battleground
 
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-18, 11:48   

Gazza napisał/a:
praktycznie zerowe cieniowanie


Ekhm, mo?e na zdj?ciach tego nie wida?, ale jest pi?? warstw cieniowania... Dark Flesh -> Dark Flesh + Komando Khaki -> Komando Khaki + Dark Flesh -> Komando Khaki -> Bleached Bone...

Gazza napisał/a:
ciemne bruzdy na plecach przemilcz?


To jest w?a?nie najciemniejsza warstwa skóry (Dark Flesh), element "zerowego cieniowania" w?a?nie. Musz? zrobi? zbli?enie jakie?, b?dzie wida? na zdj?ciu.

Gazza napisał/a:
drybrush mo?e i daje efekt na kolczudze, ale te pozosta?e po?acie a? prosz? si? o lepsze malowanie


To nie jest zbroja elfickiego ksi?cia czy krasnoludzkiego króla, ale poniszczony i pordzewia?y pancerz ogra, poza tym mimo, ?e drybrush, to z kilku warstw: podk?ad czarny -> Tin Bitz -> Branzen Brass -> Boltgun Metal -> Brown Ink -> Chainmail. Z?ote elementy po Branzen Brass: Shining Gold -> Burnished Gold -> Flesh Wash i highlighty Burnished Gold + Mithril Silver. Ponadto szczegó?owo malowane kamienie szlachetne, sprz?czki, z?by i pazury malowane w 4 highlightach (Scorched Brown -> Snakebite Leather -> Sunberst Yellow -> Skull White)

Poza tym ocena 3+ nie jest chyba adekwatna przy licznych konwersjach u Tyrana (g?owa poci?ta, dorobione z green stuffa czo?o, podbródki i uszy, he?m odci?ty z orginalnej g?owy modelu, musia? by? wyd?ubany w ?rodku by wej?? na ten plastikowy sagan, lewa d?o? odci?ta jest z zupe?nie innej r?ki, ?a?cuszek i pas do podtrzymywania zdobycznych g?ów). Ogólnie ocena 3+, porównywalna do figurek, które nawet nie mia?y wype?nionych przestrzeni mi?dzy cz??ciami, zeszlifowanych stopów itp, jest chyba do?? surowa.

EDIT: Usun??em zdj?cie, by ekran Wam si? nie rozje?d?a? ;)
_________________
Me smash, you die!
Ostatnio zmieniony przez Mate 2007-03-18, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gazza 
Arcymag


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 3777
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-03-18, 15:31   

Mate napisał/a:
Ekhm, mo?e na zdj?ciach tego nie wida?, ale jest pi?? warstw cieniowania... Dark Flesh -> Dark Flesh + Komando Khaki -> Komando Khaki + Dark Flesh -> Komando Khaki -> Bleached Bone...

I co z tego skoro efekt jest jak .... na zdj?ciach wida?. :???:


Mate napisał/a:
To jest w?a?nie najciemniejsza warstwa skóry (Dark Flesh)

No niestety. Przej?cie (ja wiem, ?e rze?ba tych fa?d jest ogólnie kiepska) do ja?niejszych elementów odbywa si? chyba na 1 milimetrowej powierzchni skóry co daje taki w?a?nie efekt - zerowy.


Mate napisał/a:
To nie jest zbroja elfickiego ksi?cia czy krasnoludzkiego króla, ale poniszczony i pordzewia?y pancerz ogra

Dok?adnie. Przecie? nie pisa?em nigdzie o jego wygl?dzie tylko o sposobie pomalowania. Jak nie znasz lepszych technik to nie zaszkodzi zapyta?. Polecam zagada? z Pikusiem - odbyli?my ju? pogaw?dk? na ten temat podczas ostatnich warsztatów. Ja ze swojej strony poleca?bym zarzucenie drybrusha (cho?by nie wiem ilu warstwowy zawsze pozostanie technik? dla pocz?tkuj?cych, a co za tym idzie o do?? mia?kiej jako?ci) na rzecz malowania koniecznie rozrzedzon? farb? metaliczn? (nawet kilka warstw),a nast?pnie washowania i glaze'owania wodnistymi (mocno) kolorkami. Ostatnio sam podchwyci?em, ?e z?ote metale washowane fioletem daj? pi?kne rezultaty. Zreszt? je?li mia?by? ochot? na skosztowanie nowych sposobów to poeksperymentuj z ró?nymi, nieraz z pozoru, z innej beczki kolorami washy. Zapewniam - warto!


Mate napisał/a:
Poza tym ocena 3+ nie jest chyba adekwatna przy licznych konwersjach u Tyrana

Wiesz, ja tu oceniam malowanie i to z tego co widz? czyli zdj??. Oryginalnego modelu Tyrana nie znam na tyle dobrze by pokusi? si? o ocen? konwersji. A swoj? drog? - chyba wysz?a Tobie dobrze bo ca?o?? wygl?da spójnie i nie ma si? czego przyczepi?. Z drugiej strony, figurki tej rangi (herosi, dowódcy itp) z zasady malowa? powinno si? na stopie? wy?szy ni? zwyk?ych szeregowców. Tutaj tego niestety nie zauwa?y?em.


Mate napisał/a:
Ogólnie ocena 3+, porównywalna do figurek, które nawet nie mia?y wype?nionych przestrzeni mi?dzy cz??ciami, zeszlifowanych stopów itp, jest chyba do?? surowa.

Okay, no to jak poczujesz si? bardziej dowarto?ciowany to mo?esz sobie wyobrazi?, ?e to 4. Ale je?li ta ocena jest Twoim zdaniem bardziej trafna to smutek mnie ogarnia, ?e tak niewiele (Twoim zdaniem) pozosta?o ju? Tobie w malowaniu do opanowania.
Nie raz ju? dyskutowali?my tutaj na temat ocen i sposobu ich wystawiania. Polecam zaj?e? do zasad galerii i poczyta? co ma odzwierciedla? dana ocena.
Je?li uwa?asz, ?e Twoje ogry (moim zdaniem zas?u?one 3+) od poni?szego (w naszej skali to niekwestionowana 6!) dzieli tak nieznaczna ró?nica i ?e moja ocena jest za surowa, to wybacz, przepraszam, ?e ?mia?em.


Pozdrawiam!

PS1: gdyby? mia? jakie? pytania do Demon_Color'a (autor powy?szej pracy) to mog? je mu przekaza? ju? w najbli?sz? sobot?. :twisted:
PS2: jako moderator, prosz? o poprawienie nieprzepisowego wymiaru Twojej ostatniej fotki, bo psuje nam layout forum. :evil1:
PS3: gdybym to ja debiutowa? na jakim? forum ze swoimi próbkami, to raz: cieszy?bym si? chyba bardzo z takiej oceny, a dwa: to wspominia?bym co? o sobie i do?wiadczeniu na wst?pie (bo tak wypada i u?atwia spraw? oceniaj?cym pó?niej). :twisted:
 
  Klub: battleground
 
Watcher 
Hammer of Thor


Armia WH40k:
Ulthwe SpaceWolves Malice

Armia WFB:
Bretonnia Imperium

War of the Ring:
Isengard Rohan

Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16825
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-03-18, 15:35   
   Baretki: zalozyciel


@Mate: polecam przestudiowanie tematu "Czego nie lubimy na FO". ?atwo go znale??, naprawd?.
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-18, 17:19   

Hm, od czego by tu zacz??...

Watcher - nie mia?em zamiaru ?ama? regulaminu, chcia?em tylko zamie?ci? wzgl?dnej jako?ci powi?kszone zdj?cie, ukazuj?ce to i owo w cieniowaniu. Mog? je usun??, je?eli jest taka potrzeba.

Gazza - niestety ?le odebra?e? moj? odpowied? na s?owa krytki. Jasne, ?e zamieszczony przez Ciebie ogr deklasuje moje figurki, jednak?e argumentuj?c kwestionowanie Twojej oceny opiera?em si? na kryteriach oceniania, zamieszczonych w odpowiednim topicu. Nie mia?em równie? zamiaru, by moje s?owa mia?y taki wyd?wi?k, jak zosta?y przez Ciebie odebrane.
Co do do?wiadcze? - przygod? z malowaniem zacz??em 12 lat temu, okres najlepszego malowania (je?eli mog? tak powiedzie?) datuj? na ok 5-6 lat temu. Z tamtego czasu pochodz? moje najladniejsze figurki, które niestety w wi?kszo?ci sprzeda?em; by uwiarygodni? moje s?owa poszukam starych zdj?? i wklej?. Pi?? lat temu nabawi?em si? martwicy prawego nadgarstka, co niestety uniemo?liwia mi powrót do starego sposobu malowania; mój chwyt na p?dzelku nie jest komfortowy i bardzo szybko musz? go rozlu?nia?, co wida? faktycznie np w poziomie dok?adno?ci cieniowania.
Techink znam wiele, lecz nie wszystkie mog?, w zwi?zku z kontuzj?, wykorzysta? efektywnie.

Reasumuj?c - wiem, ?e to mój debiut na forum, nie mia?em zamiaru z nikim si? k?óci? i nikogo przyprawia? o niepotrzebne nerwy.

Tymczasem bior? si? za przeszukiwanie dysku i zamieszcz? kilka fotek.

Pozdrawiam
_________________
Me smash, you die!
Ostatnio zmieniony przez Mate 2007-03-20, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gazza 
Arcymag


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 3777
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-03-18, 19:30   

A widzisz, teraz sprawy wygl?daj? nieco inaczej.
Przykro mi z powodu nadgarstka. Nie wiedzia?em, a wi?c ?atwiej by?o mi z krytyk?.
Jednak nie zamierzam wcale spasowa? ze s?owami krytyki. Przecie? schludno?? i czysto?? malowania masz na wysokim poziomie. Nie o precyzj? tutaj chodzi - tej równie? Tobie nie brakuje (czego cz?sto nie mo?na napisa? o wielu sprawniejszych manualnie malarzach).
Ale o kilka mankamentów, których przyczyn doszukiwa?bym si? gdzie indziej (ni? w nadgarstku (jeszcze raz: przykro mi z tego powodu!).
Metale - zaproponowa?em jak lepiej mo?na by to zrobi? - da?by? rad? spokojnie, widz? przecie?.
Rozja?nianie i cieniowanie - z tym cz?sto mam te? problem - brak cierpliwo?ci czyli zbyt gwa?towne rozja?nianie bazowego koloru. Ale i na to jest sposób - miejsca przej?? pokry? glazem z mocno rozrzedzonego bazowego. 2-3 warstwy i przej?cia stan? si? bardziej smooth. :) - te? dasz rad?.
A w kwestii ogra Demon_Color'a - ten ch?opak ma po prostu talent i spory baga? do?wiadcze? i treningu (studiuje na ASP), ale nie ukrywajmy, ?e po?owa sukcesu to pomys?, a reszta to cierpliwo?? (wi?cej warstw rzadkiej farby daj o niebo lepsze efekty ni? jedna g?stego pigmentu), techniki (jego metale to wszystko NMM - czyli nie ka?demu musi si? to podoba?, ale efekt jest bardzo fotogeniczny) i nieustanne podnoszenie sobie poprzeczki.
Czekam na kolejne prace (najlepiej nowe).
Pozdrawiam!

PS: wiem, ?e si? powtarzam ale ..... RESPECT!
 
  Klub: battleground
 
Watcher 
Hammer of Thor


Armia WH40k:
Ulthwe SpaceWolves Malice

Armia WFB:
Bretonnia Imperium

War of the Ring:
Isengard Rohan

Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16825
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-03-18, 21:08   
   Baretki: zalozyciel


Zacznijmy od tego, ?e 3+ Gazzy to naprawd? dobra ocena. Ja wiem, ?e je?li moja figurka dostaje tak? od niego ocen?, to mog? by? z niej naprawd? zadowolony. Przypominam: wed?ug naszych kryteriów, to ocena _POWY?EJ_ ?redniej. Co prawda IMHO ocena i tak troszk? zani?ona, bo moim zdaniem to jest 4-, ale to przecie? ju? subiektywizm.
Po drugie: nie musia?e? usuwa? tamtego zdj?cia. Wystarczy?o wyci?? tego drugiego ogra i by?oby przepisowe 640.
Po trzecie: ten ostatni (Wardancer?) pan super wygl?da?by z czym? ?wiec?cym na podstawce :)
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-19, 14:21   

Watcher - ten ostatni to Truthsayer, figurka wydana z okazji kampanii Shadows of Albion (nie pami?tam dok?adnie nazwy) jakie? sze?? lat temu.

Gazza - dzi?ki za zrozumienie, ten nadgarstek naprawd? dokucza mi w wielu sprawach (poza malowaniem tak?e utrudnia gr? na gitarze czy nawet r?czne pisanie, bardzo szybko go przy tym forsuj? :/
Co do krytyki, to faktycznie zabior? si? za przemalowanie tych rogów u Tyrana oraz elementów p?ytowych w zbroi. Dodam te? jakie? ekstra szczegó?y jak tatua? i co? na podstawce (mo?e gnoblar, próbuj?cy wydosta? si? z zaspy :grin:
Pozdrawiam
_________________
Me smash, you die!
 
 
Mate 
Żebrak



Armia WFB:
Ogry

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 2007-03-20, 16:27   

Oto odmalowany Tyran. Ca?kowicie przemalowa?em bro?, zbroj? oraz rogi na nabrzuszniku, doda?em po jednym highlighcie do klejnotów przy pasku i futra przy butach oraz dwa highlighty do spodni, rozja?ni?em nieco krew. Pojawi? si? tatua? na lewej piersi oraz wbity w ?nieg na podstawce tasak. My?l?, czy nie doda? gnoblara z przodu.

EDIT: Kolejne przemalowanie, zdj?cia wkrótce

Zapraszam do komentowania :)
_________________
Me smash, you die!
Ostatnio zmieniony przez Mate 2007-03-22, 03:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo