Watcher
Hammer of Thor

Armia WH40k:

Armia WFB:

War of the Ring:

Dołączył: 11 Lip 2005 Posty: 16846 Skąd: Chodzież
|
Wysłany: 2019-04-05, 01:08 Thulkazarowe różności
Baretki:  |
|
|
Ramahsar
Na pustyni alkadyjskiej znajduje się oaza, w której znajduje się być może najbardziej tajemnicze miasto Thulkazaru: Ramahsar.
Gdy dotarli tu pierwsi ludzie, w oazie zastali ruiny miasta będącego pozostałością nieznanej, przedelfiej jeszcze cywilizacji z Ery Tajemnicy. Gdy owi Alkadowie zaczęli porządkować rumowisko, wokół oazy rozpętała się burza piaskowa... która trwała następne 7 lat, kompletnie izolując Ramahsar od reszty świata. Kilka tysięcy uwięzionych w oazie ludzi stworzyło wtedy zręby miasta, które istnieje do dziś, być może najstarszego ludzkiego miasta w Thulkazarze istniejącego do dziś: Pustynnej Włóczni.
Burza piaskowa jest niewątpliwie magiczna i trwa od 4 do 11 lat, w nieregularnych cyklach. Jedynie podczas mniej więcej miesięcznych przerw można miasto opuścić lub do niego wejść. Ramahsarrowie cenią sobie tę izolację: dzięki temu ich miasto omijają dziejowe burze, które wstrząsają raz po raz Ungorem. Tajemnica burzy od tysiącleci ściągała tu magów, znajduje się tu więc Eteryczne Kolegium, którego władze są w istocie władcami Ramahsaru. Obecność magów przy okazji wzmacnia obronność miasta, które jeszcze nigdy nie zostało zdobyte i którego wolność szanuje nawet kalifowie Alkadimu. Kolegium w zamian za to po nastaniu każdej Ciszy wysyła mu doradcę.
Pod niebem Ramahsaru krąży tajemniczy, skalisty obiekt do którego nie sposób się dostać żadnym sposobem: to Sahabat Ram, Szara Chmura. Powszechnie sądzi się, że to właśnie ona wywołuje burzę wokół Pustynnej Włóczni. Na szczycie Chmury znajdują się jakieś zabudowania, nigdy jednak nie zaobserwowano tam żadnych znaków życia. Szara Chmura stanowi najważniejszy obiekt badań Kolegium. |
_________________
 
Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa
Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods. |
|